انواع فولاد و کاربردهای آنها در صنعت لوله کشی

انواع فولاد و کاربردهای آنها در صنعت لوله کشی

انواع فولاد و کاربردهای آنها در صنعت لوله کشی : از آنجا که فرایندهای تولید، تکامل یافته و پیچیده تر شده اند گزینه های خریداران فولاد متناسب با نیازها در صنایع مختلف گسترش یافته اند.

فولاد کربن

فولاد با افزودن کربن به آهن تبدیل می شود که به خودی خود نسبتاً ضعیف است. در صنعت مدرن، کربن برجسته ترین ماده افزودنی یک ماده آهنی است، اما عناصر آلیاژی از انواع مختلفی برخوردار است. در حقیقت، عناصر آلیاژی حتی در محصولات لوله کشی هنوز هم از فولاد کربن به حساب می آیند.

لوله های فولادی کربن به دلیل استحکام و سهولت کارآیی، از کاربرد گسترده ای در بسیاری از صنایع برخوردار است. از آنجا که حاوی عناصر آلیاژ نسبتاً کمی است و در غلظت کم ، لوله فولادی کربن نسبتاً ارزان است.

با این حال، آن را برای درجه حرارت شدید یا خدمات با فشار بالا را مناسب نمی دانند زیرا عدم وجود عناصر آلیاژ باعث می شود تا مقاومت کمتری در برابر فشارهای جانبی داشته باشد.

بیشتر بخوانید : آهن آلات و قیمت روز آهن

انواع فولاد و کاربردهای آنها در صنعت لوله کشی
انواع فولاد و کاربردهای آنها در صنعت لوله کشی

 

فولاد

فولادهای آلیاژی فولادهایی هستند که مقادیر مشخصی از عناصر آلیاژی را شامل می شوند. به طور کلی، عناصر آلیاژی باعث می شود که فولادها در برابر ضربه یا استرس، مقاومت بیشتری داشته باشند. در حالی که رایج ترین عناصر آلیاژی شامل نیکل، کروم، مولیبدن، منگنز، سیلیکون و مس است که  در تولید فولاد استفاده می شوند.

ترکیبات بی شماری از آلیاژها و غلظتهای مورد استفاده در صنعت وجود دارد که هر ترکیبی برای دستیابی به کیفیتهای خاص طراحی شده است. انواع فولادهای آلیاژی بالا در صنعت لوله کشی برای خدمات در شرایط شدید، در شرایط گرم یا سرد و یا در معرض استفاده ی نادرست مورد استفاده قرار می گیرد. صنایع نفت، گاز و تولید برق اغلب از لوله آلیاژ حمایت می کنند.

عناصر آلیاژی همچنین باعث افزایش مقاومت  در برابر خوردگی به لوله های فولادی می شوند. همین امر باعث می شود که برای شرکت های شیمیایی نیز یک انتخاب برتر باشد.

فولاد ضد زنگ

هیچ ترکیبی از آهن و عناصر آلیاژی وجود ندارد که آن را از جنس استنلس استیل بسازد. درعوض، فولاد ضد زنگ به این واقعیت اشاره دارد که محصولات ساخته شده از آن زنگ نمی زنند.

آلیاژهای موجود در فولادهای ضد زنگ می توانند شامل کروم ، منگنز ، سیلیکون ، نیکل و مولیبدن باشند. این آلیاژها با هم در تعامل با اکسیژن موجود در آب و هوا هستند تا به سرعت یک لایه نازک اما قوی روی فولاد تشکیل دهند که از خوردگی بیشتر جلوگیری می کند.

به طور طبیعی ، لوله های استنلس استیل در هر صنعتی که محافظت از خوردگی ضروری باشد استفاده می شود. اگرچه لوله از جنس استنلس استیل با نام دیگری مانند لوله آلیاژی است ، اما برای خدمات شدید مناسب نیست مگر این که با استفاده از گرمای مناسب برای افزایش استحکام و مقاومت در برابر ضربه استفاده شود.

به دلیل جذابیت زیبایی شناسی اغلب در صورت انتخاب لوله در محیط های عمومی یا حرفه ای، از فولاد ضد زنگ استفاده می شود.

فولاد ابزار

فولادهای ابزار همان چیزی هستند که سایر فولادها را به محصولات یا تجهیزات مورد استفاده در صنعت تبدیل می کنند. آنها باید فوق العاده قوی، سفت، محکم و مقاوم در برابر خوردگی باشند. آنها همچنین باید بتوانند لبه های برش را حفظ کرده و شکل خود را در درجه حرارت بالا حفظ کنند. برای دستیابی به این خصوصیات ، این فولادها حاوی غلظت بسیار بالایی از عناصر آلیاژی هستند و دقیقاً تحت گرما قرار می گیرند.

فولادهای ابزار که گاهی به آنها فوق آلیاژی گفته می شود برای محصولات لوله کشی مناسب نیستند. ترکیب مقادیر بالاتر آلیاژ باعث می شود فولادهای ابزار گرانتر شوند. از طرف دیگر، مقدار عناصر آلیاژی موجود در فولادهای ابزار شکل گیری آنها را در محصولات لوله کشی سخت تر می کند. سرانجام ، لوله ها نیازی به لبه های برش ندارند.

منبع :https://www.amerpipe.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *