کاربرد و خصوصیات پوشش های گالوانیزه 

کاربرد و خصوصیات پوشش های گالوانیزه 

کاربرد و خصوصیات پوشش های گالوانیزه : چندین روش برای اعمال روکش روی وجود دارد و هر یک ضخامت پوشش و دوام نهایی آن در یک محیط خاص را تعیین می کنند.

پرکاربردترین انواع پوشش روی عبارتند از:

  • آبکاری مکانیکی
  • آبکاری روی
  • شرینگ کردن
  • سیم فولادی تمیز شده
  • ورق گالوانیزه به طورپیوسته
  • اسپری فلز روی
  • لوله و لوله گالوانیزه
  • گالوانیزه عمومی یا گرم

 

آبکاری روی

در آبکاری روی ، مواردی که باید روکش شوند در محلول متشکل از یونهای روی غوطه ور می شوند و یک جریان الکتریکی برای پوشش یکنواخت سطح استفاده می شود.

ویژگی های پوشش: روکش های ضد آب روی ، روکش های روشن است که باریک می باشد . معمولاً در حدود ۵-۱۰ میکرومتر است و در مواردی که دوام لازم باشد برای استفاده خارجی مناسب نیست. روکش های کرومات سنگین اغلب برای تقویت دوام روی ، به ویژه در کاربردهای اتصال دهنده روی ظروف روی کاربرد دارد. این پوشش کاملاً از روی خالص ساخته شده است و لایه های آلیاژی سخت، پوششهای داغ را ندارد.

 

آبکاری مکانیکی

در آبکاری مکانیکی ، وسایلی که قرار است روکش شوند ، در پودر روی با مواد کم کننده مخصوص و دانه های شیشه ای فرو می روند تا ذرات روی را به سطح فولاد بچسبانند.

ویژگی های پوشش: پوشش های روی یا آلیاژ با استفاده از فرآیند آبکاری مکانیکی روی اتصال دهنده ها و قطعات کوچک اعمال می شود.

ذرات روی به طور معمول از نوع لایه ای است و دوام معادل پوششهای گرمازدگی را می توان در یک روکش یکنواخت بدست آورد. عمدتاً پیچ های نوع TEK سخت شده و اتصال دهنده های رشته ای مناسب برای گالوانیزه گرم نیست. این پوشش ها به طور معمول دارای ضخامت ۱۵-۲۰ میکرومتر هستند.

کاربرد و خصوصیات پوشش های گالوانیزه 
کاربرد و خصوصیات پوشش های گالوانیزه

 

شرینگ کردن

در شرینگ کردن ، وسایلی که باید با پودر روی پوشش داده شوند ، در حدود ۴۰۰ درجه سانتیگراد گرم می شوند که در آن پیوند انتشار دما روی با فولاد صورت می گیرد.

ویژگی های پوشش: روکش های شراینده به پوشش های انتشار گفته می شوند که ضخامت آن تا حد قابل توجهی تا بیش از ۳۰۰ میکرومتر تغییر یافته و با افزودن ترکیبات معدنی یا سایر فلزات به پودر روی می توان اجزای آنها را تنظیم کرد.

روکش های شراینده کاملاً از مراحل آلیاژ آهن و آهن تشکیل شده است. زمان چرخه طولانی برای فرایند ، برنامه را گران می کند. در حال حاضر ، اغلب استفاده نمی شود.

گالوانیزه نواری پیوسته

در گالوانیزه نواری پیوسته ، فولاد کویل از یک حمام روی مذاب در جو کاهش می یابد با سرعت بالا (۱۸۰ متر بر دقیقه) عبور می کند.

ویژگی های پوشش: ضخامت پوشش روی در فرآیند تولید با پاک کردن هوا هنگام بیرون آمدن از حمام گالوانیزه به دقت کنترل می شود.

ضخامت پوشش از متوسط ​​۷ میکرومتر در صفحه ZI00 تا ۴۲ میکرومتر در سنگین ترین ورق Z600 متغیر است. علاوه بر این ، این پوشش دارای یک لایه آلیاژ روی بسیار نازک است که انعطاف پذیری آن را برای فشار دادن تشکیل می دهد.

سیم فولادی تمیز شده

سیم فولادی تمیز شده از طریق یک حمام سرب / روی با سرعت بالا (۱۸۰ متر بر دقیقه) عبور می کند تا یک سیم به طور مداوم گالوانیزه تولید کند.

ویژگی های پوشش: سیم فولادی تمیز شده با ورق گالوانیزه به طور مداوم قابل مقایسه است. ضخامت روکش مطابق درجه پوشش و قطر سیم از ۳ میکرومتر در باریکترین سنج استاندارد به ۴۳ میکرومتر در ضخامت (۸ میلی متر) تغییر می کند.

لوله و لوله گالوانیزه

لوله و لوله گالوانیزه با دو روش تولید می شود. یکی نیمه مداوم است که در آن طول سهام لوله ضد عفونی شده و به طور مداوم از طریق حمام روی مذاب در دمای ۴۵۰ درجه سانتیگراد عبور می کند.

روش دیگر در جایی مداوم است که نوار از سیم پیچ وارد لوله می شود و لوله از طریق حمام روی مذاب در دمای ۴۵۰ درجه سانتیگراد عبور می کند. روش دوم فقط نمای بیرونی لوله را پوشانده است.

ویژگی های پوشش: پوشش نیمه پیوسته استفاده شده ، یک پوشش گالوانیزه سنتی است که ضخامت پوشش عموماً در حدود ۶۵ میکرومتر است که بیشتر لایه های آلیاژ روی را تشکیل می دهد زیرا لایه روی آزاد تا حد زیادی از طریق پاک کردن هوا در طی فرآیند حذف می شود.

یک پوشش روشن توسط فرایند گالوانیزه پیوسته لوله تولید می شود که تقریباً عاری از روی با لایه های آلیاژ بسیار نازک است و خاصیت شکل گیری خوبی به محصول می دهد. ضخامت پوشش به طور کلی فقط در قسمت خارجی لوله بین ۱۲ تا ۲۵ میکرومتر است.

گالوانیزه عمومی یا گرم

به طور کلی گالوانیزه ی عمومی یا گالوانیزه گرم ، کار با ترشی اسید بر روی دسته ها تهیه می شود و متعاقباً کار را درون یک حمام روی مذاب فرو می کند.

ویژگی های پوشش: پوشش گالوانیزه معمولی از ۶۵ میکرومتر تا بیش از ۳۰۰ میکرومتر بر اساس ضخامت مواد، آنالیز فولاد و زمان غوطه وری در حمام گالوانیزه متغیر است. ضخامت پوشش معمول در بیشتر محصولات گالوانیزه عمومی ۸۰-۱۰۰ میکرومتر است.

اسپری فلز روی

در اسپری فلز روی ، سطح فولاد باید تا سطح ۳ تمیز شود و پودر روی یا سیم روی با استفاده از اسلحه شعله پلاسما یا اکسی استیلن روی سطح اسپری می شود.

ویژگی های پوشش: اسپری فلز روی یک پوشش نسبتاً خلاء ایجاد می کند که می تواند در هر ضخامت ترجیحی استفاده شود اما به طور معمول ۷۵-۲۰۰ میکرومتر است.

به دلیل شکل و اندازه آن از گالوانیزه گرم استفاده نمی شود. به دلیل در اختیار داشتن حمام های گالوانیزه بزرگتر، از اسپری فلز روی به جز تعمیر روکش های گالوانیزه استفاده زیادی نمی شود.

منبع : https://www.azom.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *