انواع شیرآلات خانگی 

انواع شیرآلات خانگی 

انواع شیرآلات خانگی 

انواع شیرآلات خانگی : امروزه هنگام خرید بهترین نوع شیرآلات برای منزل خود موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. جدا از ظاهر، فاکتورهای دیگری مانند نصب، چگونگی عملکرد آن و همچنین نگهداری یا تعمیر آن نیز باید در نظر گرفته شود. برای انتخاب دقیق شیر آب برای مناطق مختلف منزل، ویژگی های ساده ای وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.

به عنوان مثال، شیرهای حمام عمدتاً با نحوه کارکرد آنها مانند گزینه های نصب، مشخص و طبقه بندی می شوند. در مورد شیرهای آشپزخانه ، اگرچه انتخاب آن نیز بر اساس جنبه های مرتبط با شیر آب حمام است .

در این حالت، آنچه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد گزینه های نصب است. انواع مختلفی از سینک ظرفشویی آشپزخانه وجود دارد. بنابراین، در نتیجه این امرچندین گزینه نصب شیر آب آشپزخانه وجود دارد. گزینه های نصب می تواند کنسول ، مونتاژ بیش از حد و پایه باشد.

 

شیر آب فشرده سازی

این شیر آب با یک سر و دو دسته متفاوت است. هر دسته آن در خدمت هدف مشخص خود می باشد. هر دو شیر آب گرم و سرد را به ترتیب کنترل یا تنظیم می کنند. شیر آب دو دستگیره، این نوع شیر آب به راحتی قابل استفاده است و همچنین مقرون به صرفه می باشد. یک مشکل مرتبط با این نوع شیرها این است که هنگامی که لاستیک از بین می رود ، مسئله نشت آب شروع می شود.

 

 

انواع شیرآلات خانگی 
انواع شیرآلات خانگی

شیر آب توپ

این نوع شیر آب محبوب ترین شیری است که امروزه می توانید در بازار پیدا کنید. متعلق به مدل فوستس های قدیمی است. جریان آب با استفاده از دسته توپ مانند آن، که در قسمت پایه ی دهانه ی شیر آب قرار دارد ، کنترل و تنظیم می شود. این نوع شیر آب به دلیل نشت زیاد مشهور است و معمولاً در آشپزخانه استفاده می شود.

شیر آب کارتریج

این نوع شیر آب ها یا به صورت یک شیر آبگیر تک و یا به صورت شیرهای دسته ی دوتایی به دست می آید. شیرآلات دستگیره دوتایی به دلیل عملکرد متمایز شناخته شده است. دسته ها را می توان کنترل کرد و یا چرخش داد یا در سمت چپ یا راست قرار گرفت و همچنین می تواند در جای بالا و پایین حرکت داده یا چرخانده شود.

حرکات در هر یک از موقعیت های مشخص شده جریان آب، آن را کنترل می کند. این نوع شیر آب به سختی تحت تأثیر نشت ها قرار می گیرد. پس از استفاده ی طولانی مدت از این شیر آب، سطح اثر بخشی آن افت پیدا می کند.

شیر آب لمسی

این نوع شیر آب دارای سنسور حرکتی است. سنسور حرکت به شما اطمینان می دهد که آب را به طور مستقیم و کارآمد روشن می کنید. فقط با حرکت دادن دست خود بر روی سنسور حرکت ، آب روشن می شود و شروع به جریان می کند. این یک انتخاب مناسب برای آشپزخانه و حمام است. این نوع شیر آب به دلیل کمک یا تأثیر آن بر بهداشت شناخته شده است. نحوه عملکرد آن باعث کاهش آلودگی آب می شود. همچنین ، این نوع شیر آب سهولت تنظیم دمای آب را به همراه دارد.

 

شیر آب دیسک سرامیکی

این نوع شیر آب معمولاً در حمام استفاده می شود. این نوع شیر آب باعث می شود که شیر آب شما هم آب سرد و هم گرم را به راحتی مخلوط کند. این نوع شیر آب دارای دو دیسک سرامیکی است که موقعیت هایی در زیر اهرم قرار دارند.

یکی از دیسک های سرامیکی به طور دائمی قرار گرفته و دیگری در موقعیت های مختلف ( بالا، پایین، راست و چپ ) می چرخد. این حرکات همان چیزی است که جریان آب را ممکن می کند.

هنگامی که دسته از سمت چپ به جای مناسب منتقل می شود، دمای آب را از گرم به سرد تغییر می دهد. این نوع شیر آب بسیار قابل اعتماد و کارآمد در نظر گرفته می شود. اگرچه گران قیمت هستند اما ماندگاری و نگهداری آنها آسان است.

 

انواع شیرآلات خانگی 
انواع شیرآلات خانگی

شیرآلات عرشه ای

این نوع شیر آب اجزایی از قبیل جوانه ، ضسبنسرس و دسته ها را دارد که در صفحه ی خود قرار می دهد. شیر آب بشقاب عرشه ای، با انواع سینک ظرفشویی آشپزخانه کاملاً مناسب است. در مواردی که آشپزخانه شما یک سینک کوچک دارد، این نوع شیر آب ممکن است انتخاب مناسبی برای شما نباشد. همچنین یک شیر آب بشقاب عرشه ای به طور صحیح روی یک سطح صاف نصب می شود.

 

شیر آب غیرعرشه ای

هنگام نصب یا موقعیت یابی، این نوع شیر آب یک نقطه ی مقابل و مستقیم از شیر آب بشقاب عرشه ای است. برای هل دادن، ضسبنسرس و دستگیره ها هر یک به یک صفحه نیاز دارند. در مقایسه با شیر آب بشقاب عرشه ای ، نصب آن کمی دشوار است. بنابراین ، ممکن است شما به کمک یک حرفه ای احتیاج داشته باشید.

یکی از آن دسته از شیرهایی است که نگهداری آن آسان است. از آنجا که قسمت های مختلفی از شیر آب به طور مستقل قرار دارند، می توان جایگزینی را به طور جداگانه در محل آسیب دیده انجام داد.

شیر آب دیواری

همانطور که از نام آن پیداست این نوع شیر آب، بندی یا روی دیوار نصب شده است که فضای کافی را بر روی سینک شما به جای می گذارد. این نوع شیر آب با خطوط لوله کشی که از طریق دیوار عبور می کنند پیوند خورده است.

مراحل نصب آن ساده و آسان است و می توان از آن با تمام اندازه ی سینک استفاده کرد و هنگامی که نوبت به تعمیر و نگهداری می رسد، تمیز کردن و نگهداری آن آسان است. اگرچه هم در حمام و هم در آشپزخانه قابل استفاده است ، اما در نظر گرفته می شود که برای حمام مناسب تر باشد تا آشپزخانه شما.

شیر آب برنجی جامد

این نوع شیر آب ازجنس برنج ساخته می شود. اگر در مناطقی زندگی می کنید که آب آن بسیار سخت است ، بهتر است که از این نوع شیر آب استفاده نمایید . شیرهای ساخته شده از این ماده به راحتی زنگ نمی زنند و ماندگاری بالایی دارند این نوع شیر آب قیمت بالایی دارد اما در پایان ، ارزش خوبی برای پول خود دریافت خواهید کرد.

انواع شیرآلات خانگی 
انواع شیرآلات خانگی

شیر آب برنجی و کرومی

این نوع شیر آب از ماده ای به نام روی ساخته می شود. برای نشان دادن ظاهری جذاب و همچنین کاهش میزان خوردگی،با آلیاژ روی و برنج روکش داده شده است. این گزینه، جایگزین ارزان تری برای شیر آب برنجی محسوب می شود. هنگامی که پالت برنجی فرسوده شد ، آلیاژ روی دچار خوردگی می شود.

شیر آب پلاستیکی

شیرآلات پلاستیکی هنگامی که هنوز جدید و زیبا هستند به چشم می آیند اما پس از مدتی استفاده از آن می فهمید که بسیار شکننده هستند. . اگر طرفدار دوام و سطح بالا هستید، این انتخاب برای شما مناسب نمی باشد. اگرچه ارزان هستند اما به دلیل تعویض مکرر آن که در اثر شکستگی ایجاد می شود ، با گذشت زمان گران برای شما تمام می شود.

شیر آب از جنس استنلس استیل

همانطور که از نام آن پیداست، این نوع شیر آب از جنس استیل ضد زنگ است. شیرآلات ساخته شده از این ماده، مناسب برای انواع سینک های امروزی است که می توانید آن را در بازار پیدا کنید. اگر به درستی حفظ نشود ، مستعد خوردگی می شود. اطمینان حاصل کنید که آن را کاملاً عاری از خراش ها نگه دارید. این یکی از روش های بیشماری است که می توانید آن را از خوردگی دور نگه دارید.

انواع شیرآلات خانگی 
انواع شیرآلات خانگی

 

شیر آب مسی

شیرآلات ساخته شده از این ماده به دلیل ظاهر تیره آنها شناخته شده است. به نظر می رسد که این نوع شیر آلات یک سرویس عالی برای حمام و آشپزخانه شما هستند. اما بیشتر مناسب آشپز خانه ی شما می باشد، زیرا در مناطقی که روشنایی بیشتری دارند بهتر در جای خود قرار می گیرند. به همان اندازه که جذاب هستند اگر به درستی حفظ نشود ممکن است زیبایی آن محو شود. برای مدیریت صحیح ، ممکن است لازم باشد که مرتباً آن را صیقل دهید.

شیر آب برنز

این نوع شیرآلات از برنز ساخته شده اند. اگر برای ارائه ی آشپزخانه یا حمام خود به دنبال ظاهری عجیب اما جذاب هستید ، ممکن است این یک انتخاب مناسب برای شما باشد. این نوع شیر آب ها بیشتر در آشپزخانه دیده می شوند یا مورد استفاده قرار می گیرند و در مقایسه با شیرهای مسی نیازی به صیقل زیاد ندارند.

منبع : https://www.ges2016.org/types-of-faucets/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *