انواع لوله های حرارتی

انواع لوله های حرارتی

انواع لوله های حرارتی : لوله حرارتی لوله ای ساده ترین و محبوب ترین نوع لوله حرارتی هستند و در بیشتر کاربردها برای انتقال انرژی گرما از یک نقطه به نقطه دیگر استفاده می شوند. آنها همچنین می توانند به عنوان پخش کننده گرما برای اجزای ایزوترمال در جایی که دمای یکنواخت مورد نظر باشد، استفاده شوند.

اگرچه لوله های گرما عمدتاً در برنامه های خنک کننده مورد استفاده قرار می گیرند، اما می توان از آنها در کاربردهای گرمایشی نیز استفاده کرد اما این امر از داشتن چندین عنصر گرمایش برقی، منفی است و هم چنین کابل کشی ، طراحی و نصب را ساده می کند.

لوله های حرارتی حلقوی

این نوع لوله، لوله های حرارتی با سوراخ متحدالمرکز محوری در وسط هستند. این موارد ممکن است در شرایط مختلفی مورد استفاده قرار گیرد که انتقال گرمای زیاد همراه با دسترسی مکانیکی مورد نیاز است. به عنوان کانال جریان گاز یا مایع، برای کابل کشی یا دسترسی به ترموکوپل به عنوان یک آستین مکانیزم فشار یا میله فشار مورد استفاده قرار میگیرد. غلطک های لوله حرارتی با قطر بزرگتر نیز به طور مشابه با سوراخ باز برای استفاده به عنوان پخش کننده های حرارتی دوار و داشتن خنک کننده هوا داخلی تولید شده اند.

لوله های گرمازا

لوله های گرما زده در برنامه های خنک کننده با آب استفاده می شوند، یعنی برنامه های خنک کننده هسته ای که معمولاً در ابزارهای قالب گیری تزریق پلاستیک استفاده می شوند. لوله های حرارتی درون منیفولدها نصب می شوند و گرما را از منبع گرما به آب خنک کننده منتقل می کنند. صفحات بافل در طول خنک کننده لوله گرما ، آب را مستقیماً هدایت می کنند تا تماس منطقه خنک کننده افزایش یابد.

لوله های حرارتی لوله خم شده

الزامات کاربردهای معمول ، لوله های حرارتی را برای قرار دادن مسیر در یك نصب خاص ، احتمالاً شامل معماری پیچیده ۳ بعدی ، خم می كند. با استفاده از سازه های حصیری داخلی ، CRS Engineering قادر به تولید لوله های حرارتی است که می تواند پس از نصب توسط مشتریان شکل بگیرد. در صورت نیاز به خم شدن دقیق یا در جایی که شعاعهای خم درگیر هستند ، لازم است مهندسی CRS این فرآیند را در حین ساخت انجام دهد.

 

انواع لوله های حرارتی
انواع لوله های حرارتی

 

 

لوله های قابل انعطاف لوله حرارتی

انعطاف پذیری محدودی با بیشتر لوله های گرمای استاندارد ، به عنوان تابعی از طول و قطر آنها ، امکان پذیر است. غالباً این ممکن است برای جابجایی اختلافات ابعادی کوچک که در حین مونتاژ و نصب با سایر مؤلفه ها روبرو هستند ، کافی باشد. لوله های حرارتی با انعطاف پذیری دارای بخش حلقوی می شوند که قابلیت انعطاف پذیری عالی و ضد لرزش را دارند.

سینک های حرارتی با کارایی بالا

لوله های حرارتی یکپارچه ساخته شده با مجتمع های باله خنک کننده ، یکی از مؤثرترین وسیله ها برای تأمین خنک کننده کارآمد برای قطعات الکترونیکی برق است. مونتاژ خنک شده با هوا اجباری نشان داده شده مخالف دستیابی به عملکرد حرارتی پایدار است. عملکرد: Rth = 0.09 ° C / W. یعنی با اتلاف گرما ۱۰۰ وات دمای بلوک حرارت ورودی تنها ۹ درجه سانتیگراد بالاتر از دمای هوای خنک کننده محیط است.

 

بیشتر بخوانید: انواع لوله های ساختمانی

انواع لوله های حرارتی
انواع لوله های حرارتی

لوله های دیود گرما

لوله های دیود حرارتی دارای یک جریان حرارتی بالا در یک جهت و هدایت حرارتی کم در جهت مخالف هستند. آنها به طور معمول در برنامه های هوافضا مورد استفاده قرار می گیرند که در آن ممکن است درجه حرارت سینک های حرارتی بیش از دمای تبخیر کننده لوله حرارتی به دلیل تابش خورشیدی باشد. معمولاً از لوله های دیود گرمایشی برای جابجایی گرما در تعدادی از غرق کننده های گرمایشی در کنار هم استفاده می شوند تا تجهیزات غرق شدن دائماً حفظ شوند.

هدایت متغیر لوله های حرارتی

لوله های حرارتی VCHP وسیله ای برای کنترل خودکار دما است. با تنظیم هدایت حرارتی لوله گرما می توان بخش تبخیر کننده را در دمای تقریباً ثابت با ۵ درجه در نوسانات حفظ کرد. VCHP به طور خاص از پیش تنظیم شده است که در طیف وسیعی از درجه حرارت خاص با شرایط مختلف محیط و بارگذاری ورودی متغیر از هوا کار کند. در صورت نیاز به کنترل دقیق، می توان با کنترل الکترونیکی با دستیابی به تثبیت دما از ۱ درجه سانتیگراد با حداقل توان الکتریکی برای مدار کنترل، یکپارچه شد.

منبع: https://www.heat-pipes.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *