واشر گرافیتی

واشر گرافیتی

واشر گرافیتی (برای دما ، فشار و مقاومت در برابر خوردگی )

واشرهای گرافیتی ، مقاومت حرارتی قوی را با مقاومت  در برابر شوک حرارتی ترکیب می کنند. نوعی آسیب که هنگام تحمل اجزای سازنده در تغییرات سریع دما ایجاد می شود. به طور معمول ، این واشرهای صنعتی از ورقهای گسترش یافته و مواد فویل هسته ساخته می شوند. واشرهای گرافیتی از طریق برش جت آب ساخته شده و با استفاده از چسب های حساس به فشار (PSA) برای سهولت استفاده در خط مونتاژ یا میدان خود پشتیبانی می کنند.

به عنوان یک پارچه تقویت شده، گرافیت مزایای بی شماری نیز دارد. بر خلاف انواع دیگر واشر ، خصوصیات مکانیکی گرافیت با درجه حرارت افزایش می یابد. در اجزای چند لایه ، گرافیت را می توان به همراه سایر مواد واشر ( مانند فویل ها ) برای ساختن محلول های عایق بندی و عایق بندی سفارشی ، استفاده  کرد. گرافیت همچنین قابل انعطاف است و بدون پرکننده ها یا چسب ها قابل تولید است که می تواند عملکرد آب بندی را در برنامه های درخواستی محدود کند.

مزایای واشر گرافیتی

واشر گرافیت از انبساط حرارتی کم و هدایت الکتریکی خوبی برخوردار است. مزایای آنها شامل موارد زیر است:

 • مقاومت در برابر درجه حرارت بالا و پایین در طیف وسیعی از دما
 • مقاومت در برابر خوردگی در بیشتر دما و فشارها
 • مقاومت مکانیکی استثنایی
 • انعطاف پذیری عالی
 • تراکم بالا
 • خزش کم در زیر دما یا فشار
 • ماندگاری نامحدود

علاوه بر این ، واشر گرافیتی می تواند در برابر تغییرات pH مقاومت کند. این امر به ویژه برای فرآیندهای شیمیایی یا واکنش هایی که اضافه کردن اسیدها و پایه ها را شامل می شود بسیار مهم است.

 

محصولات مرتبط ما :

انواع واشر و گسکت در فروشگاه صنعتی پارسایان

واشر سیم دار

 

برنامه های کاربردی برای واشرهای گرافیتی

واشرهای گرافیتی می توانند در برابر گازها، گریسها، هیدروکربنها ، کلیدها ، آب داغ ، بخار و مایعات فوق العاده خنک مقاومت کنند. برنامه های آنها شامل موارد زیر است:

 • مواد شیمیایی و گیاهان پتروشیمی
 • برجهای خنک کننده
 • مبدل های حرارتی
 • لوله های فشار قوی
 • تجهیزات روغن داغ
 • پالایشگاه ها
 • کارخانه های کاغذی

واشر گرافیتی همچنین در کاربردهای کرایوژنیک ، حرارتی ، الکترونیکی و الکتروشیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. با کاربردهای کرایوژنیک ، اجزای مورد استفاده در پمپ ها ، کمپرسورها و شیرها باید در برابر دمای کم و بدون کوچک شدن ، شکننده شدن ، از بین رفتن قدرت یا ترک خوردگی مقاومت کنند.

ورق های گرافیتی و فویل های گرافیت گسترده

تولیدکنندگان واشرهای گرافیتی خالص را که از حداقل دمای ۲۴۰ درجه سانتیگراد و حداکثر دما ۴۵۰ درجه سانتیگراد در جو استفاده می شود ، سفارشی می کنند. در بخار ، حداکثر دما برای این ورق های گرافیتی منبسط شده ۶۵۰ درجه سانتیگراداست. ضخامت های موجود شامل ۱/۸ “، ۱/۱۶” و ۱/۳۲ “است.

تولید کنندگان همچنین بصورت سفارشی واشرهای گرافیتی را از ورقهای منبسط شده با هسته فویل ایجاد می کند که بین ۰.۰۵ میلی متر و ۰.۷ میلی متر ضخامت دارد. در جو، حداقل دما برای این مواد واشر ۲۴۰ درجه سانتیگراد است و حداکثر دمای آن ۴۵۰    درجه سانتی گراد است. سه ضخامت در دسترس برای این مواد گرافیتی با فویل هسته وجود دارد: ۱/۸ “، ۱/۱۶” و ۱/۳۲ “.

واشرهای گرافیتی ساخته شده از نوع سفارشی

برای مهندسین و خریداران فنی ، دریافت واشر گرافیتی مورد نیاز شما به معنای پیدا کردن یک سازنده سفارشی با قابلیت های تولید مناسب و تخصص برنامه ها است.

با وجود قابلیت برش جت آب ، تولید کننده  می تواند واشرهای گرافیتی را به صورت مقرون به صرفه تولید کند. ما در مقادیر کم حجم متوسط ​​ ​​تخصص داریم و می توانیم نمونه های اولیه چرخش سریع را ارائه دهیم. در صورت نیاز کمک به طراحی یا کمک به انتخاب گرافیت ، ارائه دهندگان با  راه حل های درست  آماده کمک هستند.

خرید واشرهای گرافیتی

برای خرید و اطلاع از خرید واشرهای گرافیتی می توانید با پارسایان تماس بگیرید تا بهترین نوع واشر گرافیتی را خریداری کنید . فروشگاه پارسان انواع واشر را به صورت دسته اول و بدون واسطه وارد بازار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *